Afgelopen week zijn er flyers verspreid van onze actie. In etappes ben ik gestart met bij de deuren langs te gaan om te zien of er vragen zijn en of mensen enthousiast zijn. Maar wat een leuke buurt hebben wij! Dat wisten we natuurlijk al, maar om alle gezichten te zien en reacties te horen, dankjulliewel voor zoveel hartelijkheid en enthousiasme! Persoonlijke verhalen werden gedeeld en waardering uitgesproken, met z'n allen gaan we dit gewoon regelen.
Ook kwamen er allerlei vragen voorbij, of de burgerhulpverleners wel een diploma hebben. Dat hebben ze inderdaad, ieder jaar moeten ze opnieuw een cursus volgen om te mogen worden opgeroepen via HartslagNu. Leveren ze dit diploma niet aan, dan worden ze niet meer opgeroepen.
De AED leest helemaal zelfstandig af via de opgeplakte stickers, of er een verstoord hartritme is. Iemand kan dus niet onnodig een schok toedienen, goed om te weten! Als er geen schok nodig is, dan geeft hij die dus ook niet.
Compressies en beademen zijn bedoeld om zuurstof naar de hersenen te krijgen en zo de hersenschade te beperken. Met deze compressies kan je niet het hart weer aan het kloppen krijgen.
Alleen de AED kan een hartritme resetten en het hart weer aan het kloppen krijgen, dat kan niet door de compressies te geven. De AED is dus geen vervanging van het reanimeren, maar een hele belangrijke aanvulling.
Moeten jullie nu naar mijn huis rennen bij een reanimatie? Bel ALTIJD EERST 112, en ZET DE VOORDEUR OPEN. De meldkamer roept iedere burgerhulpverlener in de buurt op, als de 1 niet thuis is reageert de ander wel. Is er iemand extra bij je aanwezig die weg kan en ken je iemand die kan reanimeren op loopafstand? Dat is prima, maar EERST 112!
Wil je zelf burgerhulpverlener worden? Via https://reanimatie-noordnederland.nl/ kan je je aanmelden voor een cursus. Maak vervolgens een account aan bij HartslagNu, download de app en upload je diploma. Ook kan je je beschikbaarheid hier opgeven (bijv ma-zo 00:00-23:59). Je bent altijd vrij om oproepen te weigeren als je niet in de gelegenheid bent. Er worden altijd zoveel mogelijk mensen opgeroepen in de omgeving, dus het hangt niet allemaal af van jou!
Ben je ook zo enthousiast? Deel het met je buren! Hoe meer deelnemers hoe beter 🔥
Ook een BuurtAED in jouw straat?
Zamel met je buren geld in voor een AED + buitenkast met korting