Hallo Buurtgenoten,

Het streefdoel voor onze BuurtAED hebben we in 14 dagen bereikt. Volgens de landelijke organisatie is dat bijzonder snel. Dat is mede te danken door snelle actie van de buurtgenoten en een paar zeer goede donaties van bedrijven en anonieme donoren uit onze omgeving.

De buurtgenoten die hebben gedoneerd, en hun mailadres hebben achtergelaten, zijn via de actiewebsite bedankt voor hun bijdrage. Maar langs deze weg willen wij alle donateurs nogmaals heel hartelijk bedanken. 

Het systeem voor een BuurtAED werkt zodanig dat zodra het streefdoel is bereikt er geen donaties meer kunnen worden gedaan. Het bedrag boven het streefbedrag zal verhoudingewijs door de organisatie worden teruggestort op de rekeningnummers van de donateurs.

Met een aantal buurtgenoten hebben we gezocht naar een geschikte plek voor de BuurtAED. Dit moet centraal in de buurt zijn, makkelijk vanaf de doorgaande weg bereikbaar zijn, in het zicht, niet in de felle zon en niet in een vochtige omgeving hangen. Bovendien moet er een aansluiting voor elektriciteit zijn. Vooralsnog lijkt de gevel van Tjassenswijk 6 het meest geschikt. 

Als het goed is wordt de BuurtAED op 11 juni al geleverd. Deze moet dan nog worden aangesloten. Handige buurtgenoten worden gevraagd hierbij te helpen.

Nu het vervolg. Want wat is een AED waard zonder dat er mensen zijn die een reanimatiecursus hebben gevolgd en een AED kunnen bedienen. Daarom roepen wij de omwonenden op om een reanimatiecursus te volgen. De kosten voor een dergelijke cursus kunt u declareren bij uw ziektekostenverzekering.

In en rond de zomervakantie zullen een aatal trainingnen in het dorpshuis Ous Hoes in Gieterveen gehouden worden.

Informatie hierover is te vinden op info@startenmetreanimeren.nl

Wordt vervolgd.

Met vriendelijke groet,

Helen Wouters,  Henny Doeve Haandrikman en Gerard Schippers.

 

10 Jun 2021 16:46 uur

Ook een BuurtAED in jouw straat?

Zamel met je buren geld in voor een AED + buitenkast met korting