Bewoners van Van Eckstraat, Julianastraat E.O. mogen zich de trotse eigenaar noemen van een eigen BuurtAED. Dit apparaat helpt mensen die een hartstilstand krijgen te overleven.
Daarom nodig ik u allen uit op :
Zaterdag 23-03-2019 om 12:00 uur om samen met ons de AED te gaan openen.
Elk jaar krijgen zo’n 17.000 mensen in Nederland een hartstilstand buiten het ziekenhuis. In 70% van de gevallen vindt zo’n hartstilstand thuis plaats. De kans op overleven is het grootst als binnen 6 minuten gestart wordt met reanimeren met een AED. Het lukt de ambulance meestal niet om binnen die tijd aanwezig te zijn bij het slachtoffer. Daarom is het belangrijk dat er in elke buurt een AED aanwezig is. Vind initiatiefnemer en buurtbewoner Sander Voogsgeerd.
De Hartstichting vraagt in hun meest recente campagne aandacht voor meer AED’s in de wijken. Onze buurt heeft meegedaan aan dat initiatief. Binnen 28 dagen werd het benodigde bedrag van €1660,- euro opgehaald door maar liefst 91 Donateurs(incl. Philips).
Deze AED is 24 uur per dag beschikbaar en hangt nu op de hoek van de Van Eckstraat en Julianastraat. Het is overigens niet zo dat alleen wijkbewoners het levensreddende apparaat kunnen gebruiken. “De AED is aangemeld bij het netwerk voor openbare AED’s, dus het is voor iedereen te gebruiken,” verzekert Sander Voogsgeerd. Je kunt hier met een gerust hart rondlopen, want de burgerhulpverleners weten precies hoe ze deze moeten bedienen.
Ook een BuurtAED in jouw straat?
Zamel met je buren geld in voor een AED + buitenkast met korting